3 Liga - Group III
Poland
League level:
Fourth Tier
- Number of teams: 18 teams
- Players: 484
- Foreigners: 32 Players 6.6%
- ø-Market value: €2k
- ø-Age: 23.3
Matchday 7 23/24
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
(7.) LKS Go | 0:0 | Pniowe (11.) | ||
Sat
Sep 9, 2023
- 1:00 PM
|
||||
Filip Paszczyk |
(17.) LZS | 4:2 | Raków (16.) | ||
Sat
Sep 9, 2023
- 3:00 PM
|
||||
Kornel Paszkiewicz | ||||
Course of play | ||||
12' | 1:0 | |||
29' | 2:0 | |||
2:1 | 49' | |||
83' | 3:1 | |||
87' | 4:1 | |||
4:2 | 90+2' | |||
(5.) Warta | 0:0 | Gornik (10.) | ||
Sat
Sep 9, 2023
- 4:00 PM
|
||||
Marcin Boratynski |
(12.) Sleza | 3:1 | Stilon (18.) | ||
Sat
Sep 9, 2023
- 4:00 PM
|
||||
150 · Maciej Kuropatwa | ||||
Course of play | ||||
30' | 1:0 | |||
42' | 2:0 | |||
48' | 3:0 | |||
3:1 | 54' | |||
(1.) Rekord | 4:1 | MKS Kl (3.) | ||
Sun
Sep 10, 2023
- 2:30 PM
|
||||
Patryk Swierczek | ||||
Course of play | ||||
15' | 1:0 | |||
38' | 2:0 | |||
2:1 | 69' | |||
78' | 3:1 | |||
90+4' | 4:1 | |||
(15.) Odra B | 0:1 | Sl. II (2.) | ||
Sun
Sep 10, 2023
- 3:00 PM
|
||||
Szymon Lizak | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 20' | |||
(14.) Unia T | 1:3 | Lechia (6.) | ||
Sun
Sep 10, 2023
- 4:00 PM
|
||||
Seweryn Kozub | ||||
Course of play | ||||
7' | 1:0 | |||
1:1 | 45+1' | |||
1:2 | 53' | |||
59' | ||||
1:3 | 90+6' | |||
(13.) Carina | postponed | Karkon (8.) | ||
Tue
Sep 12, 2023
- 5:00 PM
|
||||
Pawel Mackowiak | ||||
Course of play | ||||
16' | 1:0 | |||
1:1 | 43' | |||
66' | 2:1 | |||
90+5' | ||||
2:2 | 90+10' | |||
(9.) Gornik | 1:0 | Gwarek (4.) | ||
Wed
Sep 13, 2023
- 5:00 PM
|
||||
Mateusz Dlugosz | ||||
Course of play | ||||
80' | 1:0 | |||
Table 3 Liga - Group III 23/24
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Rekord B-B | 7 | 12 | 19 | |
2 | Sl. Wroclaw II | 7 | 8 | 16 | |
3 | MKS Kluczbork | 7 | 3 | 13 | |
4 | Zielona Gora | 7 | 2 | 12 | |
5 | Gornik II | 7 | 1 | 11 | |
6 | Gwarek T.G. | 7 | 0 | 11 | |
7 | Warta Gorzow | 7 | 1 | 10 | |
8 | Sleza Wroclaw | 7 | 4 | 10 | |
9 | Goczalkowice | 7 | 0 | 10 | |
10 | Jelenia Gora | 7 | -3 | 9 | |
11 | Gornik Polk. | 7 | -1 | 9 | |
12 | Pniowek P. | 7 | 0 | 9 | |
13 | Carina Gubin | 7 | 0 | 8 | |
14 | Unia Turza | 7 | -4 | 7 | |
15 | Odra Bytom | 7 | -1 | 6 | |
16 | LZS Starowice | 7 | -5 | 6 | |
17 | Raków II | 7 | -5 | 4 | |
18 | Stilon | 7 | -12 | 2 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...