Zenit Penza
Info
Game plan
Record 2. Division B 2024
Matches | Wins | Draws | Losses | ø pts | Goals | ø spectators | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Home record | 5 | 2 | - | 3 | 1.20 | 6:6 | 164 |
Away record | 5 | 1 | 3 | 1 | 1.20 | 3:4 | 162 |
Overall balance | 10 | 3 | 3 | 4 | 1.20 | 9:10 | 163 |
2. Division B
Matchday | Date | Time | Venue | Ranking | Opponent | System of play | Attendance | Result | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Sun Apr 7, 2024 | 1:00 PM | H | Kolomna | ? | 230 | 3:1 | ||
2 | Sun Apr 14, 2024 | 1:00 PM | A | Kosmos Dolgopr. | ? | 170 | 1:1 | ||
3 | Sun Apr 21, 2024 | 1:00 PM | H | FK Ryazan | ? | 237 | 0:1 | ||
4 | Sun Apr 28, 2024 | 3:00 PM | A | Salyut Belgorod | ? | 354 | 1:1 | ||
5 | Sun May 5, 2024 | 1:00 PM | H | Orel | ? | 107 | 0:1 | ||
6 | Sun May 12, 2024 | 5:00 AM | A | SKA Khabarovsk2 | ? | 107 | 0:0 | ||
7 | Sun May 19, 2024 | 1:00 PM | H | Kvant Obninsk | ? | 97 | 3:0 | ||
8 | Sun May 26, 2024 | 12:00 PM | A | Strogino Moscow | ? | 75 | 0:1 | ||
9 | Sat Jun 1, 2024 | 1:00 PM | H | Dinamo Vlad. | ? | 147 | 0:3 | ||
10 | Fri Jun 7, 2024 | 11:00 AM | A | Khimki 2 | ? | 106 | 2:0 | ||
11 | Thu Jun 13, 2024 | Unknown | H | Composite PP | -:- |
Russian Cup
Matchday | Date | Time | Venue | Ranking | Opponent | System of play | Attendance | Result | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Second Round | Wed Aug 23, 2023 | 1:00 PM | A | Khimik-August | 4-1-4-1 | 100 | 5:4 on pens |
Second League Division B Gruppe 3 (-2023)
Matchday | Date | Time | Venue | Ranking | Opponent | System of play | Attendance | Result | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Sun Jul 23, 2023 | 5:00 PM | A | (9.) | Kosmos Dolgopr. (11.) | 4-4-1-1 | 250 | 1:1 | |
2 | Sat Jul 29, 2023 | 5:00 PM | H | (9.) | Saturn (2.) | 4-4-1-1 | 178 | 1:4 | |
3 | Sun Aug 6, 2023 | 1:00 PM | A | (13.) | Krasnoe Znamya (9.) | 4-1-4-1 | 150 | 0:1 | |
4 | Sun Aug 13, 2023 | 4:00 PM | H | (10.) | FK Ryazan (4.) | 4-1-4-1 | 157 | 0:0 | |
5 | Sat Aug 19, 2023 | 10:00 AM | A | (11.) | Dinamo Vlad. (2.) | 4-1-4-1 | 2.611 | 1:2 | |
6 | Sun Aug 27, 2023 | 3:30 PM | H | (7.) | Strogino Moscow (17.) | 4-1-4-1 | 157 | 3:1 | |
7 | Sun Sep 3, 2023 | 8:00 PM | A | (7.) | Sakhalinets M. (4.) | 4-1-4-1 | 145 | 3:2 | |
8 | Sat Sep 9, 2023 | 3:00 PM | H | (8.) | Arsenal-2 Tula (6.) | 4-1-4-1 | 107 | 1:0 | |
9 | Sun Sep 17, 2023 | 4:00 PM | A | (7.) | Spartak Tambov (4.) | 4-1-4-1 | 1.080 | 1:1 | |
10 | Sat Sep 23, 2023 | 2:00 PM | H | (7.) | Sakhalin (10.) | 4-1-4-1 | 107 | 1:0 | |
11 | Sun Oct 1, 2023 | 1:00 PM | A | (7.) | Peresvet (16.) | 4-1-4-1 | 265 | 0:1 | |
12 | Sun Oct 8, 2023 | 1:00 PM | H | (7.) | Composite PP (8.) | 4-4-2 Diamond | 107 | 0:2 | |
13 | Sat Oct 14, 2023 | 2:00 PM | A | (8.) | Kolomna (18.) | 4-1-4-1 | 104 | 2:2 | |
14 | Sun Oct 22, 2023 | 1:00 PM | A | (7.) | Kvant Obninsk (11.) | 4-1-4-1 | 115 | 2:1 | |
15 | Sun Oct 29, 2023 | 12:00 PM | H | (9.) | SKA Khabarovsk2 (8.) | 4-1-4-1 | 97 | 2:3 | |
16 | Sun Nov 5, 2023 | 11:00 AM | A | (9.) | Khimki 2 (14.) | 4-1-4-1 | 40 | 1:3 | |
17 | Sun Nov 12, 2023 | 11:00 AM | H | (9.) | FK Kaluga (1.) | 4-1-4-1 | 107 | 0:5 |
Table section 2. Division B 2024
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
5 | Sakhalin | 9 | 2 | 17 | |
6 | Spartak Tambov | 10 | 3 | 14 | |
7 | Arsenal-2 Tula | 10 | 3 | 13 | |
8 | Zenit Penza | 10 | -1 | 12 | |
9 | FK Ryazan | 9 | 1 | 11 | |
10 | Orel | 10 | -2 | 11 | |
11 | Strogino Moscow | 9 | 0 | 9 |